Spoločnosť IDONA od roku 1989 vyrába a zariaďuje atypické interiéry hotelov, kancelárií, retail a privat priestorov, kde vzniká potreba zladiť predstavy investora s myšlienkou architekta a s výrobným procesom za účelom vytvorenia individuálneho interiéru. Spoločnosť aktuálne pôsobí najmä v hotelovom segmente ako FF&E partner po celej Európe.

IDONA s tímom viac ako 60 skúsených špecialistov výrobne disponuje kvalitnými technológiami pílenia a obrábania na báze CNC strojov a olepovanie technológiou LASER, PUR a EVO. Súčasťou spoločnosti je aj oddelenie technickej prípravy výroby, kde konštruktéri po konzultáciách s architektom projektu pripravujú výrobnú dokumentáciu každého prvku. Dokumentácia je archivovaná po dobu minimálne 10 rokov.

Spoločnosť bola v roku 2004 certifikovaná podľa normy ISO 9001:2000 v oblasti „Návrh a výroba nábytku a zariaďovanie interiérov.“

V roku 2007 sa IDONA stáva držiteľom certifikátu ISO podľa novšej normy ISO 9001:2008.

História spoločnosti

1989

Príbeh značky IDONA sa začína iba tri dni pred 17. novembrom 1989. Ako vtedy aj dnes chceme a vieme byť o krok vpred. Sme jedným z vedúcich slovenských výrobcov komplexných riešení interiérov hotelov, reštaurácií, kancelárií a privátnych stavieb. Kvalita nášho servisu prináša pridanú hodnotu hlavne v exkluzívnych technických a dizajnových riešeniach. Klientov rozmaznávame jedinečnosťou v detailoch, neustálou inováciou v závislosti od ich vkusu, podmaňujúcou sofistikovanosťou i osobitými doplnkami.

1990

Dekádu deväťdesiatych rokov charakterizujú úspešné realizácie v segmente „kancelárie a banky“, vďaka profesionálne zvládnutému prepájaniu tradičnej stolárskej zručnosti s nastupujúcimi novými štandardmi. Výrobu priebežne dopĺňame CNC technológiami a poradenstvom v tzv. space plan servise.

2000

Na prelome milénia IDONA zamestnáva viac ako 50 ľudí a disponuje mnohými úspešnými realizáciami v bankovom sektore. Naša značka a kvalita patria k pravidelne oceňovaným účastníkom domácich a zahraničných výstav (Nitra – SK, Kolín nad Rýnom – DE). Realizačné aktivity rozširujeme o segment interiérov hotelov a reštaurácií.

2004

Sme držiteľom certifikátu podľa normy ISO 9001:2000
v oblasti „Návrh a výroba nábytku a zariaďovanie interiérov.“

2007

Stávame sa držiteľom certifikátu ISO
podľa novšej normy ISO 9001:2008.

2009

Poskytovanie komplexného servisu sa ukázalo byť liekom na prekonanie nastupujúcej trhovej krízy. Optimalizáciou výrobných procesov (štíhla efektívna výroba) dokonca zvyšujeme svoje aktivity a tržby v hospitality segmente. Výsledkom sú nové hotelové referencie na slovenskom trhu: Hotel TATRA | Hotel PAVLA | Hotel ALBRECHT | Penzión SLALOM | Hotel SALAMANDRA
IDONA sa stáva autorizovaným dodávateľom automobilového importéra Škoda Auto Slovensko.

2014

Aktívne vstupujeme na zahraničné trhy – Rakúsko, Chorvátsko, Nemecko.
BusinessNews – partnerov a zákazníkov elektronicky pravidelne informujeme o svojich aktivitách a úspešných realizáciách.
IPS systém (Idona Projektmanažment Services) – definovali a zaviedli sme vyššiu úroveň riadenia vzťahov s klientmi.

2015

Nový firemný areál IDONA (cca. 9000 m2) a náročné sťahovanie. Následne dopĺňame do výrobného portfólia novú ďalšiu technológiu na báze CNC a zavádzame progresívny systém riadenia firmy.

2019

2019

IDONA funguje už tri dekády… Oslavujeme 30. výročie vzniku firmy.
Hotel Meininger Paríž – úspešná realizácia najväčšieho projektu v histórii firmy.
V tomto roku začína generačná výmena vo vedení spoločnosti.

2020

V náročnom roku sme dokončili a odovzdali ďalší veľký projekt v Nemecku pre hotelovú sieť FourSide Hotels.

2021

Výstavba skladovej haly.
Dokončenie projektov Hotel Four Side Freiburg, Hotel Hills Stará Lesná, Meininger Bordeaux.
Zvládli sme náročný rok s epidémiou COVID-19, stav zamestnancov sme neznížili.

2022

MeiningerBremen_2022

Dokončenie projektu Meininger Bremen.
Podpísanie spolupráce na projektoch Nemocnica Bory a IBM Bratislava.

Kvalita produktov

O kvalite produktov značky IDONA svedčia aj certifikáty a ocenenia rôznych odborných komisií:

 • null
  Uznanie v celoštátnej súťaži
  Národná cena za dizajn 2003
 • null
  Cena prezidenta európskej nábytkárskej asociácie /U.E.A./ na výstave Nábytok a bývanie 2003
 • null
  Ceny veľtrhu Nábytok a bývanie v rokoch 2003, 2004, 2005, 2006, 2008 a 2009 za vystavené exponáty hotelového a kancelárskeho nábytku

IDONA disponuje integrovaným systémom riadenia spoločnosti na zabezpečenie vysokej úrovne kvality výrobkov, bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov pri práci, s akcentom na zníženie záťaže životného prostredia (priorita pri dosahovaní úspešnosti a prosperity), čím sa zvyšuje konkurencieschopnosť na tuzemskom i zahraničnom trhu.

Certifikáty a ocenenia